Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

księża

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym roku przypadającą na dzień 12 czerwca, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to okazja, aby każdy kapłan na nowo uświadomił sobie, że jest powołany do świętości. To powołanie wypływa nie tylko z sakramentu chrztu św., lecz również z sakramentu święceń, kiedy to stał się żywym narzędziem Chrystusa Wiecznego Kapłana.

W dniu 05. lipca 2015 w pierwszą niedzielę lipca przypada w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Łaskawej. Wydarzenie to gromadzi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wielu wiernych, którzy chcą uczcić Maryję i u Niej szukać ratunku i czerpać od Niej łaski, które wyprasza u Swojego Syna - Chrystusa i hojnie nimi obdarowuje.

procesja bozego ciala 2015 42 20150609 1036008233

Boże Ciało jest to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu po mszy św. wyrusza procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na trasie przystrajane są okna naszych mieszkań kwiatami, obrazami, płonącymi świecami.