• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

księża

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym roku przypadającą na dzień 12 czerwca, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to okazja, aby każdy kapłan na nowo uświadomił sobie, że jest powołany do świętości. To powołanie wypływa nie tylko z sakramentu chrztu św., lecz również z sakramentu święceń, kiedy to stał się żywym narzędziem Chrystusa Wiecznego Kapłana.

Dzień ten ma również uświadomić wiernym świeckim, że za świętość pasterzy odpowiada cały Kościół. Dlatego w tym dniu zachęca się wszystkich członków Kościoła, aby przez modlitwę, ofiarę, wyrzeczenia wypraszali dla swoich pasterzy łaskę świętego życia. Również my - kapłani pracujący w tej parafii św. Kazimierza w Osjakowie potrzebujemy modlitewnego wsparcia naszych parafian. Jeśli więc zależy Ci, aby w naszej parafii pracowali dobrzy i święci kapłani pomódl się słowami poniższej modlitwy pochodzącej z Dziennicza św. Faustyny:

"O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały,
udziel mu miłości i światła Ducha Swego,
daj moc słowom kapłańskim,
aby serca zatwardziałe
kruszyły się i wróciły do Ciebie Panie.
Jezu, daj nam świętych kapłanów,
Ty Sam ich utrzymuj w świętości.
O Boski i Najwyższy Kapłanie,
niech moc miłosierdzia Twego
towarzyszy im wszędzie
i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich,
które ustawicznie zastawia na dusze kapłana.
Niechaj moc miłosierdzia Twego,
o Panie, kruszy i w niwecz obraca wszystko to,
co by mogło przyćmić świętość kapłana,
bo Ty wszystko możesz.
Jezu, Oblubieńcze mój najukochańszy,
proszę Cię o triumf Kościoła,
o błogosławieństwo dla Ojca Świętego i całego duchowieństwa,
o łaskę nawrócenia grzeszników zatwardziałych,
o szczególne błogosławieństwo i światło
proszę Cię, Jezu, dla kapłanów,
u których będę się spowiadać w życiu."

DMC Firewall is a Joomla Security extension!