1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia. Każdego dnia msza święta adwentowa, w czasie której będzie losowanie „ Dzieciątka Jezus”. Zapraszamy dzieci z serduszkami dobrych uczynków.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych : Andrzeja Apostoła, Franciszka Ksawerego kapłana, , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3.W piątek od godziny 10 odwiedziny chorych. Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.30 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

1. W tym tygodniu wspominamy świętych męczenników koreańskich Andrzeja kapłana i jego towarzyszy , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia.

3. Na spłatę długu po malowaniu złożono ofiary 150, 2x 100 i 70 złotych, na tacę inwestycyjną złożono 2250 złotych, składamy „ Bóg zapłać”. Prosimy o pomoc finansową w spłacie należności za malowanie.

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Elżbietę Węgierską zakonnicę, Karolinę Kózkówną dziewicę i męczennicę, Rafała Kalinowskiego kapłana, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W sobotę wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

3. W następną niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

1.W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach zostaje przedłużony aż do końca listopada. Uzyskanie odpustu zupełnego : stan łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego / Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca/.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych : Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, Marcina z Tours biskupa, Jozafata biskupa i męczennika, Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3. W środę Narodowe Święto Niepodległości Polski. Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 17.30. W tym dniu imieniny ks. Marcina . Msza święta w intencji solenizanta o godzinie 18.00.

1.„W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym” – to zdanie znajduje się w wydanym z okazji listopadowych świąt dekrecie Penitencjarii Apostolskiej. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone. Uzyskanie odpustu zupełnego : stan łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego / Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca/.

2. Od 2 – 9 listopada w naszym kościele o godzinie 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami oktawalnymi, po nim msza święta oktawalna za zmarłych.

1. W tym tygodniu wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W środę o godzinie 19 w kaplicy Matki Bożej spotkanie dzieci klas III w sprawie strojów komunijnych .

3. Na spłatę długu po malowaniu złożono ofiary 100 i 300 złotych, na tacę inwestycyjną złożono 2930 złotych składamy „ Bóg zapłać”.

4. W miesiącu październiku przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Prosimy, aby wypominki zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej,bowiem na cmentarzu w sam dzień Wszystkich Świętych może to być utrudnione. Nie czekajmy na ostatnią chwilę.

5. W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godzinie 8.00 i 10.30. Na cmentarzu o godzinie 12.00 jeżeli przepisy nie zmienią tej możliwości. Jeśli by się okazało, że mszy świętej nie będzie można odprawić na cmentarzu, to będzie odprawiona w kościele o tej samej godzinie. Na cmentarzu nie będzie procesji z wypominkami, będą one odczytane przed mszą świętą o godzinie 11.30.