1. Dziękujemy wiernym naszej Parafii za uczestnictwo w „ Misjach świętych” . Szczególne podziękowanie składamy za liczny , aktywny , modlitewny , nabożny udział w Peregrynacji Obrazu Matki Bożej . Serdeczne „ Bóg zapłać” za przygotowanie miejscowości naszej Parafii do spotkania z Matką Bożą .

Pragnieniem nas wszystkich powinno być pomnożenie łask otrzymanych w czasie obecności Matki Bożej w naszej wspólnocie . Dlatego też od najbliższej soboty wprowadzamy rozważania Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21.00 . Będzie on w każdą pierwszą sobotę miesiąca . Mamy nadzieję , że modlitwa ta stanie się tradycją i już dzisiaj z całego serca zapraszamy do wspólnej żarliwej modlitwy .

2. W tym wspominamy świętych : Urszulę Ledóchowską dziewicę , Justyna męczennika , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski . W piątek święto Nawiedzenia NMP .

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tj „ Boże Ciało”. Msze święte o godzinie 8.00 , 10.30 i 12.00 , po której z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy .

Zapraszamy asystę , druhów strażaków , ministrantów .

Przez oktawę „ Bożego Ciała” po pierwszej mszy świętej nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła .

1. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas 3 . Dziękujemy rodzicom za przygotowanie kościoła , placu kościelnego i plebańskiego do tej uroczystości , dziękujemy za dekorację kwiatową i „ Dar ołtarza” w kwocie 2600 złotych , który będzie przeznaczony na renowację lampki wiecznej w prezbiterium „ Bóg zapłać”.

Dla dzieci i rodziców obecny tydzień zwany „ Białym tygodniem” jest uczestnictwem w mszy świętej . W piątek dzieci komunijne z rodzicami udadzą się do Krakowa Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i świętego Jana Pawła II w podziękowaniu za dar Komunii Świętej .

2. Od dzisiaj rozpoczynamy „ Misje święte” , które mają nas przygotować do spotkania z Matką Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego . Msze święte z kazaniem o godzinie 8.00 i 18.00 . W poniedziałek o godzinie 20.00 możliwość spowiedzi świętej , także dla dzieci klas 4 z racji rocznicy Komunii Świętej . Skorzystajmy z możliwości spowiedzi świętej , aby spotkanie z Bogiem przez osobę Matki Jego Syna było odnowieniem życia .

W czwartek o godzinie 17.00 z kościoła wyruszy procesja na przyjęcie Obrazu Matki Bożej . Około godziny 17.30 przy remizie OSP przyjęcie Obrazu i przejście procesyjne do kościoła . Zapraszamy asystę , druhów strażaków , poczty sztandarowe , delegacje Kół Gospodyń Wiejskich , służbę liturgiczną . W kościele msza święta po przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Przybylskiego . O godzinie 21.00 Apel Jasnogórski . Możliwość modlitwy przed Obrazem Maryi do godziny 23.00 .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Macieja apostoła , Andrzeja Bobolę kapłana i męczennika Patrona Polski , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski .

2. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

3. W sobotę o godzinie 9.00 spowiedź święta dzieci komunijnych . Także w tym dniu o godzinie 19.00 msza święta polowa dla mieszkańców Kuźnicy Ługowskiej i Felinowa .

4 . W następną niedzielę o godzinie 12.00 w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas 3 . Także w tym dniu rozpoczynamy Misje Święte , które mają nas przygotować na przyjęcie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszym kościele . Misje będzie prowadził ks. dr Jarosław Grabowski Redaktor Naczelny Tygodnika Niedziela .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : apostołów Filipa i Jakuba , Stanisława biskupa i męczennika głównego Patrona Polski , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski .

2. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

3. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny . W tygodniu nabożeństwo po pierwszej mszy świętej , w niedzielę o godzinie 15.45 .

4 . Uroczystość „ Bożego Ciała” przypada 30 maja . Ze względu na prace budowlane na ulicy Częstochowskiej trasa procesji będzie wokół parku przed kościołem . O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Osjakowa . Ołtarz 1 przy ogrodzeniu kościoła : mieszkańcy Osiedla Konopnickiej , ulice Sieradzka , Słowackiego i Wesołe Kąty . Ołtarz 2 w okolicy przystanku PKS : mieszkańcy ulic Częstochowskiej , Spacerowej , Piaskowej , Wieluńskiej . Ołtarz 3 w okolicy przychodni : mieszkańcy ulic Południowej , Sienkiewicza , Północnej, Piotrkowskiej . Ołtarz 4 przy grocie mieszkańcy ulic Szpitalnej , Targowej , Rynek , Cmentarnej , Ścieżkowej .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Katarzynę Sieneńską dziewicę i doktora Kościoła , Atanazego biskupa i doktora Kościoła , Floriana męczennika , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski .

2. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

3. W środę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny . W tygodniu nabożeństwo po pierwszej mszy świętej , w niedzielę o godzinie 15.45 .

4 . W czwartek od godziny 10.00 odwiedziny chorych . Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca .

5. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski . Msze święte jak w niedzielę .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Wojciecha biskupa i męczennika głównego Patrona Polski , Marka Ewangelistę , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski .

2. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele próba komunijna dzieci klas 3 .

3. W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 7 .

4. Zachęcamy do nabywania dekoracji na czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii . W ofercie są flagi , chorągiewki , proporczyki i papierowe obrazy Matki Bożej .