1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Marcina z Tours patrona ks. Marcina, Jozafata biskupa i męczennika, Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2.W poniedziałek Narodowe Święto Niepodległości Polski. Zapraszamy na mszę świętą o godzinie 17.30, aby wspólnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny, także w intencji Ks. Marcina w dzień Jego imienin. Wieczorem nie będzie „ Kręgu Biblijnego”.

1. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu : stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego przypadająca na dany dzień.

2. Do piątku włącznie o godzinie 17.30 różaniec z wypominkami za zmarłych, po nim msza święta oktawalna.

3. Przyjmujemy wypominki za zmarłych roczne i półroczne.

1. Dzisiaj uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Walka z głodem”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Okręgowego Zarządu PCK w Wieluniu na programy dożywiania osób najuboższych. Prosimy o wsparcie akcji.

2. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej i przyjmujących komunię świętą. W naszym kościele i w Strobinie we mszach świętych wzięło udział 980 osób, komunię świętą przyjęło 415 osób, to 33 % ogółu wiernych. Taca inwestycyjna wyniosła 4460 złotych „ Bóg zapłać”.

3. W środę od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I piątku miesiąca,

ponieważ w piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Komunia święta pierwszo piątkowa w Uroczystość Wszystkich Świętych.

4. Odwiedziny chorych w czwartek od godziny 10.

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinie 8, 10.30 i na cmentarzu 12.15. W tym dniu nie obowiązuje post. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu : stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji Ojca Świętego przypadająca na dany dzień. Na cmentarzu będzie wystawiona puszka na rzecz Seminarium Duchownego w Częstochowie.

1. Z racji „ Dnia Papieskiego ” do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży złożono 700 złotych.

2. W tym tygodniu we wtorek wspominamy świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3. W październiku przyjmujemy wypominki za zmarłych . Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych a modlitwa niech będzie wyrazem miłości i wdzięczności.

1. Dzisiaj „ Dzień Papieski”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych : Teresę od Jezusa, Jadwigę Śląską, Ignacego Antiocheńskiego, Łukasza Ewangelistę. Przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3. We wtorek uroczystość odpustowa ku czci Patronki świętej Jadwigi Śląskiej.

Msze święte o godzinie 8 i 18 suma odpustowa , którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Paweł Wróbel diecezjalny wizytator katechetyczny.

1. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc październik : „ Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nowe powołania misyjne w Kościele”.

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej odmawianej każdego dnia. W tygodniu po pierwszej mszy świętej, w niedzielę o godzinie 15.30. Do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym prosimy szczególnie dzieci z klas komunijnych i kandydatów do bierzmowania. W domach niech będzie odmawiany różaniec w rodzinach.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!