• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny a wraz z nim możliwość spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej . Obecny tydzień dla dzieci komunijnych i ich rodziców to tzw. „ Biały tydzień”. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła, placu kościoła i plebani do tej uroczystości. Dziękujemy za dekorację kwiatową i dar ołtarza , na który przekazano 3200 złotych. Za kwotę 1423 złote zakupiono dwa ornaty w kolorze czerwonym, pozostała kwota zostanie przeznaczona na renowację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „ Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła . W Czernicach o godzinie 18.00 msza święta odpustowa .

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana . W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po pierwszej mszy świętej , w niedzielę o godzinie 15.40.

1. W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych . Przez wstawiennictwo Maryi prośmy Boga o potrzebne łaski. Z racji tego wspomnienia w kaplicy w Strobinie w następną niedzielę uroczystość odpustowa.

2. W piątek o godzinie 18.00 msza święta zbiorowa z racji „Dnia Matki”.

3. W sobotę o godzinie 10.00 spowiedź święta dzieci komunijnych i ich rodziców .

4. W sobotę o godzinie 19.00 msze święte polowe dla mieszkańców Kolonii Raduckiej i Walkowa .

1. We wtorek święto świętego Andrzeja Boboli kapłana i męczennika głównego patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski

2. W sobotę o godzinie 19.00 msze święte polowe dla mieszkańców Nowej Wsi i Raduczyc.

3. „ Kółeczko rowerowe” z Osjakowa organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 14 – 16 lipca. Zapisy do końca czerwca u pani Krystyny Korytek.

1. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski. O godzinie 18.00 msza święta zbiorowa w intencji solenizantów żywych i zmarłych.

2. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny popularnie nazywane nabożeństwem majowym. W tygodniu nabożeństwo po pierwszej mszy świętej, w niedzielę o godzinie 15.40 . Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele , również modlitwy przy kapliczkach i krzyżach .

3. Uroczystość „ Bożego Ciała” przypada 8 czerwca . Prosimy o dekorację ołtarzy mieszkańców : ołtarz I ogrodzenie kościoła Dębina i Skaleniec , ołtarz II przy kapliczce św. Antoniego Walków, ołtarz III przy strażnicy Strobin i Kolonia Strobin, ołtarz IV przy grocie Matki Bożej Zofia i Kuźnica Strobińska .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Atanazego biskupa i doktora Kościoła, Floriana męczennika, apostołów Filipa i Jakuba , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny popularnie nazywane nabożeństwem majowym. W tygodniu nabożeństwo po pierwszej mszy świętej, w niedzielę o godzinie 15.40 . Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele , również modlitwy przy kapliczkach i krzyżach .

3. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski . Msze święte jak w niedzielę.

4. W piątek od godziny 10.00 odwiedziny chorych. Od godziny 16.00 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.30 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa , po niej nabożeństwo eucharystyczne . W tym dniu kancelaria parafialna nie czynna .

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski , Marka Ewangelistę, Katarzynę Sieneńską dziewicę i doktora Kościoła , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W piątek o godzinie 16.00 w kościele spotkanie dzieci komunijnych.

3. W następną niedzielę po mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa starsza .

4. Sołtysów poszczególnych miejscowości prosimy o ustalenie terminu mszy św. polowej.

5. Zapisanych na pielgrzymkę do Włoch prosimy o wpłatę 1500 złotych od osoby do czwartku włącznie.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!