1. Obecny tydzień nazywamy „ Wielkim Tygodniem”. Zapraszamy na liturgię, która ma nam uświadomić wielką miłość Boga do człowieka.

2. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta o godzinie 18 za zmarłych księży proboszczów. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Ciemnicy” do godziny 21.

3. Wielki Piątek – o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, po niej liturgia, na którą składa się opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, komunia święta. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Grobie Jezusa” do godziny 22. Od godziny 20 możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

4. Wielka Sobota – czas modlitwy, zadumy i dziękczynienia Bogu.

Do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny :

Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Nowa Wieś i Kolonia Strobińska.

Godzina 9.00 – Józefina i Kuźnica Strobińska.

Godzina 9.15 – Raducki Folwark, Stanisławów i Zofia.

Godzina 9.30 – Kolonia Raducka i Kuźnica Ługowska.

Godzina 9.45 – Raduczyce i Kuszyna.

Godzina 10.00 – Walków i Felinów.

Godzina 10.15 – Gabrielów.

Godzina 10.30 -11.00 – 11.30 Osjaków.

O godzinie 19 Liturgia Wielkiej Soboty, na którą składa się obrzęd poświęcenia ognia i wody. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Adoracja do godziny 22.30 . Zapraszamy druhów strażaków.

5. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna, na którą zapraszamy asystę, Koła Żywego Różańca i druhów strażaków.

1. W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne , dla dzieci i młodzieży spotkania w czwartek i piątek. Godzina 9 klasy I - V, godzina 11 klasy VI - VIII i 3 Gimnazjum.

Rekolekcje dla dorosłych od piątku do niedzieli włącznie. Msze święte o godzinie 8 i 18. W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej rano od godziny 7.30, popołudniu od godziny 17.

2. W poniedziałek o godzinie 19 w kaplicy Matki Bożej adoracja Najświętszego Sakramentu

1. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 17.30 i 18.

2. Na dekorację i kwiaty do ciemnicy i grobu Jezusa złożono ofiary : Raduczyce 350 zł., Zofia 70 zł., Felinów 130 zł.           „ Bóg zapłać”.

3. Przypominamy o zaplanowanej wycince drzew na cmentarzu. Zainteresowanych usunięciem drzew prosimy o zbiórkę pieniędzy na ten cel.

4. W piątek i sobotę w sklepach „ Delikatesy Centrum”, „ Sedal” i „Carrefour” zbiórka żywności na paczki świąteczne. Wspomóżmy potrzebujących naszej Parafii.

1. We wtorek uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP, o godzinie 18 msza święta zbiorowa w intencji zmarłych solenizantów. Można zamawiać intencje na tę mszę świętą.

2. Na dekorację i kwiaty do ciemnicy i grobu Jezusa złożono ofiary : Dębina i Skaleniec 120 zł., Raducki Folwark i Stanisławów 100 zł. „ Bóg zapłać”.

1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pokutne : w piątek o godzinie 17 Droga Krzyżowa, w niedzielę o godzinie 15.30 Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pańskiej.

Wiernych poszczególnych wiosek i Koła Żywego Różańca prosimy o zbiórkę ofiar na dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego w tym dekorację kwiatową.

2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 do 7 kwietnia tj. od piątku do niedzieli włącznie. Rekolekcjonistą będzie ks. Damian Kwiatkowski vice kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

1. W poniedziałek uroczystość odpustowa ku czci Patrona Świętego Kazimierza Królewicza. Msze święte o godzinie 8 i suma odpustowa o godzinie 18 , którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Prałat Ryszard Grzesik proboszcz z Olsztyna.         2. W środę zwaną „ Popielcową” rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o godzinie 9 i 18. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!