• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

procesja bozego ciala 2015 42 20150609 1036008233

 

Boże Ciało jest to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu po mszy św. wyrusza procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na trasie przystrajane są okna naszych mieszkań kwiatami, obrazami, płonącymi świecami.

 

Przy pierwszym ołtarzu rozważamy, że Eucharystia jest ofiarą Pana Jezusa i naszą, a Chrystus jest najwyższym kapłanem. W drugim przypominamy sobie o cudownym rozmnożeniu chleba, dziękując Bogu za pokarm. Przy trzecim Pan Jezus poucza nas, że Eucharystia jest początkiem uczty w niebie. Ostatnie czytanie mówi o tym, że wszyscy jesteśmy złączeni z Chrystusem. W monstrancji niesie się hostię, która została przemieniona w czasie Mszy Św.

W ten sposób dziękujemy Bogu za Eucharystię, która jest ofiarą, pokarmem, początkiem życia wiecznego oraz sakramentem jedności i miłości.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd