• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png


W dniu 05. lipca 2015 w pierwszą niedzielę lipca przypada w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Łaskawej. Wydarzenie to gromadzi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wielu wiernych, którzy chcą uczcić Maryję i u Niej szukać ratunku i czerpać od Niej łaski, które wyprasza u Swojego Syna - Chrystusa i hojnie nimi obdarowuje.

Tegoroczną Sumę odprawił  i kazanie odpustowe wygłosił o. Felicjan - Franciszkanin z Wielunia. W słowie skierowanym do wiernych naszej parafii ukazał Maryję jako tę, która towarzysząc Jezusowi, będą Jego matką umiała jednocześnie słuchać i uczyła się od swojego Syna realizacji bożych planów w życiu. Kaznodzieja odpustowy ukazał także w Maryi wozry do naśladowania. Mówił o Maryi jako wzorze dziecka, które było posłuszne swoim rodzicom i okazywało im szacunek; o Maryi jako wzorze matki troszczącej się z miłością o swoje dzieci; o Maryi jako wzorze niesienia pomocy i miłości drugiemu człowiekowi i w końcu o Maryi jako wzorze niesienia krzyża doświadczeń, cierpienia i choroby. Na zakończenie kazania o. Felicjan życzył wszystkim, abyśmy w codziennym życiu szli śladami Matki Bożej.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd