1. W tym tygodniu wspominamy świętych : męczenników koreańskich, Mateusza Apostoła i Ewangelistę, ojca Pio kapłana, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W środę w kościele o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

3. W sobotę 8 października możliwy wyjazd do Niepokalanowa, miejsca gdzie żył i pracował św. Maksymilian Maria Kolbe. Koszt wyjazdu 130 złotych zawiera : ubezpieczenie, przejazd autokarem, obiad, bilety wstępu, zwiedzanie „ Panoramy Tysiąclecia”, „ Misterium Męki Pańskiej”, sali związanej z życiem ojca Maksymiliana Kolbe, sali misyjnej, bazyliki Matki Bożej, kaplicy św. Maksymiliana Kolbe, cmentarz zakonny, na którym został pochowany Franciszek Gajowniczek , za którego ojciec Maksymilian oddał życie w obozie koncentracyjnym. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania : grupa starsza klasy 8 godzina 10.30, grupa młodsza klasy 7 z rodzicami godzina 12.00.

5. Na prace w kościele złożono ofiarę 400 złotych „ Bóg zapłać”. Z pracowni konserwatorskiej został przywieziony po konserwacji technicznej boczny ołtarz i złożony w częściach w bocznym wejściu przy schodach na chór. Boczne wejście będzie zamknięte aż do zakończenia prac konserwatorskich. Na prace przy ołtarzu została przyznana dotacja z Lokalnej Grupy Działania w wysokości 60 tysięcy złotych. W ołtarzu głównym zostały zdemontowane wnęki za figurami. Materiał , z którego zostały wykonane uległ zniszczeniu przez korniki . Z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi tj. 100 tysięcy złotych, Urzędu Gminy w Osjakowie tj. 15 tysięcy złotych będą wykonane nowe wnęki wraz ze złoceniami i emblematami.

6. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na nowy rok.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Raduczyc rodziny : Jasiccy, Urbański, Podgórniak, Bator, Stanek, Czyż, Janus, Rybak.

8. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.