• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Jadwigę królową, Barnabę apostoła , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

2. Obecny tydzień zwany „ Białym tygodniem”. Msza święta dla dzieci komunijnych o godzinie 17.30. W piątek o godzinie 8.30 wyjazd na Jasną Górę w podziękowaniu za dar I Komunii Świętej.

3. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła, placu kościelnego i plebańskiego do uroczystości I Komunii Świętej, dziękujemy za dekorację kwiatową i dar ołtarza tj. 3400 złotych, które zostaną przeznaczone na renowację tabernakulum „ Bóg zapłać”.

4. W piątek od godziny 15.00 spowiedź święta dla dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej.

5. Rodziców dzieci klas IV prosimy o sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej mszy świętej.

6. W sobotę o godzinie 19.00 msza święta polowa dla mieszkańców Raduczyc.

7. W naszym kościele w następną niedzielę o godzinie 12.00 rocznica I Komunii Świętej. Po tej mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 8.

8. 19 czerwca w naszym kościele o godzinie 12.00 odbędzie się msza święta dziękczynna. Na mszę świętą zostały zaproszone osoby, dzięki którym w tak krótkim czasie było możliwe wykonanie tak wielkiego dzieła renowacji i konserwacji organów piszczałkowych. Mszę świętą uświetni chór Canto Alegre z Łodzi a po zakończeniu mszy świętej wykona koncert. Zespół istnieje od grudnia 2010 roku, a jego założycielem i kierownikiem artystycznym był przez osiem lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci Jan Kondratowicz - ceniony łódzki chórmistrz, pedagog, juror licznych krajowych konkursów i festiwali. Canto Alegre najczęściej koncertuje w regionie województwa łódzkiego. Od października 2018 roku zespół prowadzi córka Jana Kondratowicza, znakomita chórmistrzyni, Ewelina Bień. Współzałożycielem Stowarzyszenia i jego dyrektorem artystycznym jest solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Olga Maroszek. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

9. Zapisanych na wycieczkę prosimy o II wpłatę 300 złotych do 20 czerwca.

10. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

Our website is protected by DMC Firewall!