• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Dzisiaj w niedzielę i w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się kwesta tj. zbiórka pieniędzy na renowację ołtarza polowego .

2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinach 8.00, 10.30 i 12.00 na cmentarzu. O godzinie 11.30 procesja z wypominkami. Na cmentarzu od godziny 9.00 do 13.00 będzie można zamówić wypominki za zmarłych.

3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. „ Dzień zaduszny”.

W oktawie „ Wszystkich Świętych” do 8 listopada o godzinie 17.30 różaniec za zmarłych z wypominkami, po nim msza święta oktawalna. W okresie oktawy można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek od godziny 10.00 odwiedziny chorych. Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 18.00 msza święta oktawalna, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

5. W sobotę o godzinie 18.00 msza święta oktawalna, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

6. Organy z naszego kościoła zostały częściowo rozebrane i przewiezione do pracowni organomistrzowskiej pana Łukasza Ziółkowskiego w Świebodzinie. W późniejszym terminie do remontu będą zabrane kolejne części. Przez wiele lat organy nie były konserwowane, nie wykonywano ważnych i koniecznych prac dla ratowania tego pięknego instrumentu . Niestety dalsze używanie organów groziło całkowitym ich uszkodzeniem. Przy akceptacji Rady Ekonomicznej podjęto się tych prac. Koszt prac wynosi 120 tysięcy złotych i wydaje się bardzo duży. Jest on rozłożony na rok. Zostały napisane wnioski przez księdza Proboszcza o dotację na remont organów do kilku Firm Państwowych. Czekamy na pozytywną odpowiedź. Została przekazana anonimowa pierwsza wpłata na prace przy organach w wysokości 12 tysięcy złotych.  Parafia nasza będzie obciążona wpłatą 5 tysięcy złotych na w/w prace .

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Felinowa rodziny : Jasiccy, Czerwińscy, Zjawińscy, Podgórniak, Zygmunt, Domagała, Dróżdż, Adamiak.

8. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

Our website is protected by DMC Firewall!