• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Wincentego a Paulo kapłana, Wacława męczennika, Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Hieronima kapłana i doktora Kościoła, Teresę od Dzieciątka Jezus, aniołów Stróżów, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W czwartek o godzinie 18.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

3. W piątek od godziny 10.00 odwiedziny chorych. Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.00 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, po niej nabożeństwo różańcowe.

W miesiącu październiku msza święta o godzinie 17.00, po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe, różaniec w niedzielę o godzinie 15.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, kandydatów do bierzmowania. Prosimy także o rodzinną modlitwę różańcową w kościele i w domach.

4. W sobotę o godzinie 17.00 msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z racji I Soboty miesiąca , po niej nabożeństwo różańcowe.

5. W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6. W miesiącu październiku przyjmujemy na wypominki za zmarłych : roczne 40 złotych , oktawalne 10 złotych, jednorazowe na cmentarzu ofiara dobrowolna. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

7. W kościele został zamontowany nowy dębowy podest przed głównym ołtarzem. Prace wykonali panowie Krzysztof Dolata i Paweł Podgórniak. Koszt materiału i wykonanej pracy wyniósł 17 500 złotych. Pieniądze na ten cel / 15 000 tysięcy/ zostały przekazane przez Urząd Gminy w Osjakowie. Zakupiono nowy 4 metrowy wełniany chodnik z bocznymi dywanikami. Koszt 1420 złotych. Ofiarodawcom i wykonawcom pracy dziękujemy „ Bóg zapłać”.

W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożono 3950 złotych „ Bóg zapłać”.

8. Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie prosi o dary płodów rolnych zboża, warzyw i ziemniaków na rzecz kleryków tej uczelni . Sołtysów poszczególnych wiosek prosimy o dostarczenie darów do 6 października tj. środa i złożenie ich na placu plebańskim. Kto nie może ofiarować płodów rolnych powinien złożyć ofiarę pieniężną na utrzymanie seminarium.


 


 


 

9. Pan Wójt Jarosław Trojan serdecznie zaprasza na spotkanie Gminnego Koła Historycznego, które odbędzie się 27 września 2021 roku o godzinie 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie.

Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które są w posiadaniu pamiątkowych zdjęć, fotografii lub dokumentów z tamtych lat o udostępnienie materiałów do skanowania. Materiały przedstawiające wartość historyczną można zostawić w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie oraz w Urzędzie Gminy Osjaków.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Kuźnicy Strobińskiej rodziny : Bryła, Domagała, Wieczorek, Pietrus, Furmańczyk, Mateusiak, Kasielscy, Żbik, Kowalczyk, Wejner.

11. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!