• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Pawła Apostoła, biskupów Tymoteusza i Tytusa , Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. Przypominamy o przykazaniu kościelnym : „ W niedziele i święta we mszy świętej uczestniczyć ”. Zwolnienie z tego obowiązku dotyczy chorych i starszych wiekiem . Od kilku miesięcy została udzielona wiernym dyspensa w uczestnictwie w mszy świętej ze względu na ochronę zdrowia. Dla większości to wystarczający powód, aby w niedzielę pozostać w domu. To możliwość a nie nakaz. Mamy więc przykry widok w niedzielę w kościele, wiele pustych ławek, brak rodziców, dzieci, młodzieży. Mamy nadzieję, że trzeźwa refleksja na temat wiary, sakramentów świętych i własnego zbawienia zmieni obecny stan i będzie radosnym powrotem do Boga i Kościoła.

3. W kopertach „ Dobrowolna ofiara na potrzeby mojego kościoła” złożono ofiary : 6 x 200 złotych, 2 x 150 złotych, 7 x 100 złotych, 2 x 50 złotych, taca inwestycyjna wyniosła 2300 złotych, ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i doceniamy dar serca i pomoc finansową jaką Darczyńcy czynią pomimo trudnej sytuacji , wszystkim mówimy „ Bóg zapłać”.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Osjakowa z ulicy Konopnickiej rodziny : Janus, Lebioda, Kopeć, Jarczewscy, Rabenda, Franelak, Płóciennik, Osyda.

5. W kruchcie kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!