• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. We wtorek od godziny 10 odwiedziny chorych na święta. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

2. W czwartek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta rano o godzinie 8.00. W tym dniu zachowajmy post. Przypominamy o chrześcijańskim przeżyciu wieczerzy wigilijnej. O północy msza święta „ Pasterka”.

3. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze święte jak w niedzielę.

4. W sobotę w oktawie Narodzenia Pańskiego święto św. Szczepana Męczennika, msze św. jak w niedzielę. Po mszy św. o godzinie 12 poświęcenie owsa. Przed kościołem zbiórka ofiar na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

5. W niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego święto Świętej Rodziny. Zachęcamy do uczestnictwa w mszach świętych świątecznych w naszym kościele. Dajmy wyraz wiary i miłości dla przychodzącego do nas Syna Bożego.

6. W tym roku wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” będzie przeniesiona na dogodny i bezpieczny czas dla wszystkich. W kruchcie kościoła na stoliku będą do pobrania koperty „ Dobrowolna ofiara na potrzeby mojego kościoła”. Złożone ofiary będą przeznaczone na spłatę długu po malowaniu prezbiterium. Koperty można składać w niedzielę na tace.

7. Wielokrotnie prosiliśmy Państwa o to, byście Państwo ograniczali „ produkcję śmieci” na cmentarzu/ zmniejszenie ilości sztucznych ozdób, zniczy/. Niestety nie widzimy postępu w tym temacie. Nadal są ogromne ilości śmieci a co za tym idzie koszty wywozu się nie zmniejszają. Przypominamy po raz kolejny , że koszt wywozu jednego kontenera wynosi 780 złotych co rocznie daje kwotę około 10 tysięcy złotych. W tych kosztach uczestniczą tyko wierni, którzy w danym czasie chowają swoich bliskich, ci którzy przedłużają tzw. pokładne i ci, którzy uiszczają opłaty za postawienie pomnika.

Spotkaliśmy się z propozycją bardzo wielu wiernych, by sztuczne zniszczone ozdoby zabierać do domu. To byłoby z pewnością dobre rozwiązanie. Chcielibyśmy,aby nie było to kolejne nasze księży ogłoszenie i prośba pozostająca bez odzewu, ale byście Państwo od nowego roku odpowiedzialnie podeszli do prośby naszej i wielu parafian. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zastosować wariant „ oddania cmentarza” firmie zewnętrznej. O takiej możliwości wspominaliśmy już wcześniej.

8. Dziękujemy Przedsiębiorcom za złożone produkty na paczki świąteczne, składającym dary w kościele i sklepie „ Delikatesy Centrum”, paniom z „ Kręgu Biblijnego” za przygotowanie paczek, druhom strażakom za ich dostarczenie. Paczki trafiły do 21 rodzin.

Dziękujemy także za wsparcie akcji „ Paczuszka dla maluszka”i złożone produkty dla dzieci.

9. Na spłatę długu po malowaniu złożono ofiary 2x 500 złotych i 200 złotych, składamy „ Bóg zapłać”.

10. W kruchcie kościoła można kupić tygodnik katolicki „Niedziela”. W zakrystii można nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w środę po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Osjakowa z ulicy Sieradzkiej rodziny : Ignasiak, Jastrząbek, Rzeźniczak, Świat, Wojtyczka, Bieniek, Szymański, Woźniak.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy Parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.

Our website is protected by DMC Firewall!