• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka pieniędzy na program stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który obecnie obejmuje opieką 2000 uczniów i studentów. Wspomóżmy to dzieło.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych :Honorata kapłana, Teresę od Jezusa dziewicę, Jadwigę Śląską, Ignacego Antiocheńskiego biskupa. Przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3. W środę o godzinie 19 spowiedź święta dla młodzieży przed bierzmowaniem.

4. W czwartek w naszym kościele uroczystość odpustowa ku czci Patronki św. Jadwigi Śląskiej. Msze święte o godzinie 8 i 17, w czasie której zostanie udzielony sakrament bierzmowania, także poświęcenie odnowionej polichromii prezbiterium. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Częstochowski Wacław Depo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Prosimy sołtysów poszczególnych wiosek o zorganizowanie zbiórki darów – zboże, warzywa, ziemniaki – na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Dary prosimy dostarczyć do czwartku włącznie tj. 15 października na plac plebański. Kto nie może ofiarować płodów rolnych powinien przekazać ofiarę pieniężną na potrzeby Seminarium.

6. Na spłatę długu po malowaniu złożono ofiarę 200 złotych, składamy „ Bóg zapłać”. Za tydzień taca inwestycyjna.

7. W miesiącu październiku przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Ofiary na wypominki jak w roku poprzednim.

8. Fundacja im. Heleny Kmieć składa podziękowanie dla naszej Parafii za przeprowadzenie akcji misyjnej i zbiórki pieniężnej na rzecz misji. Zebrane pieniądze – 3440 złotych – będą wsparciem funduszu stypendialnego w Meksyku, Boliwii i Zambii. Ofiarodawcom dziękujemy.

9. Przed kościołem można kupić tygodnik katolicki „Niedziela”.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Osjakowa z ulic Cmentarnej i Rynek .

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy Parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!