1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 15- 17 marca tj. od niedzieli do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie ks. Łukasz Trynda, były wikariusz naszej parafii.

2. Trzy tygodnie temu prosiliśmy , byście Państwo regulowali należności, zaległości za miejsce na cmentarzu tzw. pokładne , zgodnie z ustawą o cmentarzach w Polsce.

Pragnę poinformować, że takich miejsc, za które nie uregulowano opłat jest naprawdę dużo.

Tylko bieżące utrzymanie czystości na cmentarzu, czyli opróżnianie kontenerów pochłaniało dotychczas 460 zł miesięcznie. Obecnie po podwyżkach wynosić będzie ponad 700 złotych. Pragniemy zauważyć, że w „produkcji śmieci” uczestniczą wszyscy odwiedzający cmentarz przynosząc znicze, lampiony, kwiaty. Natomiast koszty utrzymania czystości ponoszą tylko ci, którzy w danym momencie załatwiają w kancelarii sprawy związane z pochówkiem bliskiej osoby.

Dotychczas na nasz apel odpowiedziały dwie osoby, wpłynęły dwie wpłaty! Chcielibyśmy prosić jeszcze raz Państwa o zmianę myślenia, odpowiedzialną postawę i przejaw troski!

Cmentarz jest naszym „wspólnym dobrem” i to jak już pięknie wygląda, jest nie tylko zasługą i obowiązkiem proboszcza ale wszystkich parafian!

Chyba nie chcielibyśmy, by brak troski czy brak środków na utrzymanie czystości był koniecznością zmiany administratora naszego cmentarza?

3. Zapisanych na wyjazd majowy prosimy o wpłatę 200 złotych zaliczki. Termin 15-17 maja jest aktualny, zapisanych komplet, prosimy o podanie danych i wpłatę zaliczki.

4. Za tydzień w niedzielę taca inwestycyjna. Po mszy świętej o godzinie 12 katecheza dla kandydatów do bierzmowania, grupa starsza.

5. Na prace w kościele złożono ofiary 100 i 500 zł. „ Bóg zapłać”.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Kuźnicy Ługowskiej rodziny : Molenda, Walkowiak, Drutowscy, Rafalscy, Ogrodniczak, Walczak, Mielczarek, Łakomscy,Drutowscy.

7. Do nabycia tygodnik „ Niedziela”, „ Tęcza” dla dzieci, „ Paschaliki” świece na stół wielkanocny w cenie 10 złotych, skarbonki wielkopostne jako pomoc dla seniora.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.