1.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny, który ma nas przygotować do dobrego i świadomego przeżycia tajemnicy narodzenia Jezusa. W tym okresie odprawiać będziemy msze święte adwentowe o godzinie 17.30, na które zapraszamy szczególnie dzieci. Po mszy świętej będzie „losowanie Dzieciątka Jezus”, które dzieci będą zabierać do domu do następnej mszy świętej. Na msze świętą dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem.

2. Rekolekcje adwentowe odbędą się 22 i 23 grudnia. Spowiedź i komunia święta dla chorych 22 grudnia w piątek od godziny 10.

3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze święte o godzinach 17.30 i 18.

4. Razem z Biurem Turystycznym „ Olestour” z Olesna możemy zorganizować autokarową pielgrzymkę – wycieczkę do Francji, Hiszpanii i Włoch. W bogatym programie : sanktuarium Matki Bożej w Lourdes / Francja/ i Montserrat / Hiszpania/, ponadto w Hiszpanii Saragossa, Madryt, Toledo, Sewilla, Kordoba, Grenada, Barcelona. Na zakończenie Padwa we Włoszech. Termin pielgrzymki : 27 kwietnia – 8 maja 2018 roku - 12 dni, to długi weekend majowy. Cena wyjazdu 1250 złotych i 390 Euro . Zapisy chętnych do końca grudnia .Wpisowe 250 złotych. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej parafii.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła tylko dwóm rodzinom , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców z ulicy Targowej: Szczepańscy, Walosik, Buk, Glinkowska, Hanka, Walkowiak, Mużeja i tych , którzy opuścili ten obowiązek i z ulicy Topolowej : Kubiak i Kubiak.

6. Do nabycia Tygodnik Katolicki „Niedziela”, można kupić świece na stół wigilijny : małe 6 zł. , duże 12 zł . Kupując świece wspomagamy „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, także można nabyć opłatki na Wieczerzę wigilijną. W sprzedaży są także Kalandarze Misyjne. W tym roku cel zbiórki to budowa studni w Czadzie. Wspomóżmy ten projekt. Cena kalendarza 10 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.