1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny a wraz z nim możliwość spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej . Obecny tydzień dla dzieci komunijnych i ich rodziców to tzw. „ Biały tydzień”. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła, placu kościoła i plebani do tej uroczystości. Dziękujemy za dekorację kwiatową i dar ołtarza , na który przekazano 3200 złotych. Za kwotę 1423 złote zakupiono dwa ornaty w kolorze czerwonym, pozostała kwota zostanie przeznaczona na renowację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „ Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła . W Czernicach o godzinie 18.00 msza święta odpustowa .

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana . W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po pierwszej mszy świętej , w niedzielę o godzinie 15.40.

4. W piątek od godziny 10.00 odwiedziny chorych . Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.30 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

5. W sobotę o godzinie 17.30 msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z racji I Soboty miesiąca, po niej nabożeństwo eucharystyczne. O godzinie 19.00 msze święte polowe dla mieszkańców Józefiny i Zofii.

6. W przyszłą niedzielę po mszach świętych przed kościołem zbiórka ofiar na rehabilitację Klaudii i Laury Osiewicz. Wspomóżmy tę inicjatywę. Także w tym dniu przy GOKU w Osjakowie w godzinach 15.00 – 19.00 Piknik Rodzinny, na który zapraszają Rada Rodziców i społeczność Szkoły Podstawowej.

7. W piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Osjakowa z ulicy Targowej.

8. Urząd Marszałkowski w Łodzi po raz kolejny przyjął i pozytywnie zaopiniował wniosek złożony przez ks. Proboszcza na prace restauratorskie i konserwatorskie w naszym kościele. Przeznaczył 100 tysięcy złotych na złocenia ołtarzy bocznych św. Jadwigi i św. Kazimierza.

9. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „ Niedziela”. Tygodnik ten poleca nowe pismo kwartalnik pt. „ Magazyn” , w którym możemy czytać na temat Kościoła i Ojczyzny . Cena 15 złotych. Na tacę inwestycyjną złożono 3800 złotych „ Bóg zapłać”.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.