• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Obecny tydzień zwany „ Wielkim tygodniem” wprowadza nas w misterium męki i śmierci Jezusa. To czas modlitwy, wspomnienia wielkich tajemnic zbawczych, podsumowania okresu „ Wielkiego postu”czy był łaską a może tylko przypomnieniem , że należy się zmienić . Dzisiaj rocznica śmierci papieża Jana Pawła II .

2. Obchody „ Wielkiego Tygodnia” :

Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Msza święta za zmarłych księży proboszczów o godzinie 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ Ciemnicy”. Adoracja do godziny 21.00.

Wielki Piątek „ Droga krzyżowa” o godzinie 17.30. Liturgia o godzinie 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Możliwość spowiedzi świętej na I Piątek miesiąca i na święta od godziny 20.00 do 21.00. Adoracja do godziny 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Druhów strażaków zapraszamy do adoracji przy „ Grobie Pańskim” i na procesję rezurekcyjną . Odwiedziny chorych z racji I Piątku miesiąca i na święta od godziny 10.00.

Wielka Sobota liturgia o godzinie 18.00. Przynieśmy świece z okapnikami. Adoracja do godziny 22.00.

Poświęcenie pokarmów : Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Nowa Wieś i Kolonia Strobińska.

Godzina 9.00 – Józefina i Kuźnica Strobińska.

Godzina 9.15 – Raducki Folwark, Stanisławów i Zofia.

Godzina 9.30 – Kolonia Raducka i Kuźnica Ługowska.

Godzina 9.45 – Raduczyce i Kuszyna.

Godzina 10.00 – Walków i Felinów.

Godzina 10.15 – Gabrielów.

Godzina 10.30 -11.00 – 11.30 – 12.00 Osjaków .

3. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna. Pozostałe msze święte o godzinie 10.30, 12.00 i 16.00. Po mszy świętej o godzinie 12.00 zmaina tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w czwartek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Osjakowa z ulicy Szpitalnej rodziny : Majsiak, Osyda, Pawlak, Kędzia, Dolata, Jagielscy, Jendrasik, Lewera .

5. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „ Niedziela”. W „ Wielki Czwartek i Piątek” kancelaria parafialna nie czynna.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

Our website is protected by DMC Firewall!