• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Franciszka z Asyżu, Faustynę Kowalską dziewicę, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski. W czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.

2. W miesiącu październiku msza święta o godzinie 17.00, po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe, różaniec w niedzielę o godzinie 15.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, kandydatów do bierzmowania. Prosimy także o rodzinną modlitwę różańcową w kościele i w domach.

3. W następną niedzielę tzw. „ Dzień papieski”. Po mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiary pieniężne wspomagając „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”na rzecz stypendiów naukowych dla zdolnej młodzieży.

4. W miesiącu październiku przyjmujemy na wypominki za zmarłych : roczne 40 złotych , oktawalne 10 złotych, jednorazowe na cmentarzu ofiara dobrowolna. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

5. Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie prosi o dary płodów rolnych zboża, warzyw i ziemniaków na rzecz kleryków tej uczelni . Sołtysów poszczególnych wiosek prosimy o dostarczenie darów do 6 października tj. środa i złożenie ich na placu plebańskim. Kto nie może ofiarować płodów rolnych powinien złożyć ofiarę pieniężną na utrzymanie seminarium.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Zofii rodziny : Bereś, Gralińscy, Kopeć, Jendrys, Sygidus, Tokarek, Malinowscy, Działkowscy.

7. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

8. Zapisanych na wycieczkę w Bieszczady prosimy o wpłatę 250 złotych do 15 października.

9. 9 października 100 lat temu urodził się Tadeusz Różewicz. W naszej parafii będzie realizowana część filmu dokumentalnego pt. „ Przed sklepem w Osjakowie” w reżyserii Krystyny Piasecznej. W następną niedzielę ekipa filmowa będzie obecna przed kościołem, we wtorek będą filmowane sceny do dokumentu .

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!