• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W tym tygodniu wspominamy świętych : Bartłomieja Apostoła, Monikę, Augustyna biskupa i doktora Kościoła, przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

2. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej . Msze święte o godzinie 8.00 i 18.00.

3. Wyjazd na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej 27 sierpnia w piątek o godzinie 7.00. Zbiórka przed kościołem o godzinie 6.45.

4. W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi została przyznana dotacja dla naszej Parafii w wysokości 75 tysięcy złotych na renowację i konserwację zabytkowej ambony. Również w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi w Departamencie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ogromnym wsparciu Lokalnej Grupy Działania „ Kraina Wielkiego Łuku Warty” została przyznana dotacja na renowację rzeźb w ołtarzu głównym w wysokości 55 tysięcy złotych. Prace przy ambonie i rzeźbach wykonuje pracownia konserwatorska pani Małgorzaty Sattler – Paździora w Warszawie. Urząd Gminy w Osjakowie przyznał dotację 15 tysięcy złotych na renowację drzwi do zakrystii i podestu przy głównym ołtarzu. Prace wykonują panowie Krzysztof Dolata i Paweł Podgórniak.

5. Świadectwo chrztu, bierzmowania może uzyskać w kancelarii parafialnej tylko osoba , której te sakramenty dotyczą. Również przez pisemne pełnomocnictwo dokumenty te mogą być wydane.

6. Taca inwestycyjna wyniosła 4030 złotych, dziękujemy „ Bóg zapłać”.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Dębiny rodziny : Brożyna, Szymańscy, Zgolak, Zgolak, Warzycha, Marczak, Podgórniak, Gralińscy.

8. Po wyjściu z kościoła można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.


 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd