1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia. Każdego dnia msza święta adwentowa, w czasie której będzie losowanie „ Dzieciątka Jezus”. Zapraszamy dzieci z serduszkami dobrych uczynków.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych : Andrzeja Apostoła, Franciszka Ksawerego kapłana, , przez ich wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne łaski.

3.W piątek od godziny 10 odwiedziny chorych. Od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.30 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

4. W sobotę o godzinie 17.30 msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z racji I Soboty miesiąca, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

5. W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Na spłatę długu po malowaniu złożono ofiary 150 i 100 złotych, składamy „ Bóg zapłać”. Prosimy o pomoc finansową w spłacie należności za malowanie.

7. Przed kościołem można kupić tygodnik katolicki „Niedziela”. Od dzisiaj można kupić świece Caritas . Duża świeca 15 złotych, mała 7 złotych. Kupując świece wspomagamy „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W zakrystii można nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną.

8. Ruszyła świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i artykułów kosmetycznych dla dzieci. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek i dzieci uratowanych od aborcji.
W
kościele znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka.
Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

9. Caritas Polska organizuje znaną akcję „ Tak pomagam”. Do pojemnika za kratą kruchty w tygodniu można składać produkty spożywcze o długim terminie ważności. Zostaną one przekazane w formie paczek do rodzin ubogich.

10. Na ołtarzach widoczne są nowe obrusy, cztery sztuki, to dar młodzieży bierzmowanej „ Bóg zapłać”.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła , w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Osjakowa z ulicy Częstochowskiej rodziny : Kukulscy, Zimoch, Łakomscy, Pawliccy, Sidyk, Nykiel, Nawojscy, Pawliccy.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy Parafianie i mili Goście radosnej i rodzinnej niedzieli.