• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. W tym tygodniu wspominamy : NMP Bolesną , męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa , Stanisława Kostkę Patrona dzieci i młodzieży. Przez wstawiennictwo Maryi i świętych prośmy Boga o potrzebne łaski.

3. Zapisanych na wycieczkę do Gniezna i Poznania prosimy o końcową wpłatę 150 złotych do końca września.

4. Telewizja Niedziela przedstawiła reportaż , krótki film o naszym kościele i podjętych pracach w ostatnich latach. Można go obejrzeć na stronie naszej Parafii .

5. W następną niedzielę w ramach ogłoszeń pan Krzysztof Półgrabia przedstawi

rozliczenie prac w kościele tj. malowanie polichromii w prezbiterium oraz wymianę drzwi. Także w tym dniu taca inwestycyjna, spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza.

6. Wielokrotnie prosiliśmy i przypominaliśmy o zmniejszeniu przynoszonych na cmentarz zniczy, wkładów olejowych, sztucznych kwiatów. Od 1 sierpnia opłata za wywóz kontenera wynosi 770 złotych tj. 340 złotych więcej. Jeśli okaże się ,że niewiele się zmieni to nie będzie nas stać na tak drogą usługę. W kosztach utrzymania porządku na cmentarzu uczestniczą tylko ci , którzy dokonują wpłat za pokładne, postawienie pomnika i racji pogrzebu. Tak więc większość wiernych , którzy mają groby bliskich na naszym cmentarzu nie uczestniczą w utrzymaniu porządku i prac na cmentarzu, który jak każdy widzi jest zadbany a każdego roku były podejmowane nowe prace.. Szkoda , aby pieniądze z wpłat zostały przeznaczone tylko i wyłącznie na wywóz śmieci a nie na budowę nowych alejek.

Przypominamy o przedłużeniu pokładnego tym z Państwa, którzy tego nie uczynili .

7. Jest nowa księga intencji mszalnych. Msze święte na nowy rok można zamawiać w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła . W piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Osjakowa z ulicy Szpitalnej rodziny :

Dolata, Jagielscy, Gajda, Lebioda, Olbińscy, Jaworscy, Różańska, Prusińscy, Ogrodniczak.

9. Przed kościołem można kupić tygodnik katolicki „ Niedziela”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a Wam drodzy parafianie i mili goście radosnej i rodzinnej niedzieli.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!