1. Kuria Archidiecezjalna w Częstochowie opublikowała nowe zarządzenie Ks. Arcybiskupa Wacława Depo dotyczące udziału w sakramentach świętych w ostatnich tygodniach Wielkiego Postu, „ Wielkim Tygodniu” i „ Triduum Paschalnym”. Zarządzenie jest spójne z postanowieniem Rządu Rzeczypospolitej. Stosujmy się do jego przestrzegania. Jest informacja dotycząca I Komunii Świętej i Bierzmowania. Uroczystości te będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Rodzicom zwracającym się z pytaniami o to, czy uroczystości te odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, należy udzielać odpowiedzi, że do chwili zniesienia przez władze państwowe ograniczeń nie można udzielić żadnej wiążącej odpowiedzi. Z racji na zawieszenie katechezy parafialnej przygotowującej do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania, rodzice przejmują obowiązek kontynuacji przygotowania swoich dzieci poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i katechezę domową .

Cała treść zarządzenia na stronie naszej Parafii.

2. W piątek od godziny 17 spowiedź święta z racji I Piątku miesiąca. O godzinie 17.30 msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, po niej nabożeństwo eucharystyczne. Odwiedziny chorych z racji I Piątku i spowiedź świąteczna odwołane.

3. W sobotę o godzinie 17.30 msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP z racji I Soboty miesiąca, po niej nabożeństwo eucharystyczne.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie każdej mszy świętej poświęcenie palm. Ze względu na ograniczony udział w liturgii mszy świętej /5 osób/ prosimy o przyniesienie palm i zostawienie ich w kruchcie na stoliku.

Będą poświęcone a w dowolnym czasie można będzie je odebrać. 5. Ofiarę na dekorację i kwiaty do „ Grobu Jezusa” złożyli mieszkańcy Strobina 100 zł., Kuźnicy Strobińskiej 65 zł., Felinowa 150 zł.„ Bóg zapłać”.

6. Do nabycia tygodnik „ Niedziela”, „ Tęcza” dla dzieci, „ Paschaliki” świece na stół wielkanocny w cenie 10 złotych, skarbonki wielkopostne jako pomoc dla seniora.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie wytrwania w trudnym czasie doświadczenia epidemii.