• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Z racji Światowego Dnia Chorego na rzecz domów dla niepełnosprawnych i chorych w naszej diecezji do puszek złożono 800 zł. „ Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 12 katecheza dla kandydatów do bierzmowania, grupa starsza. Za tydzień spotkanie dla grupy młodszej.

3. Na naszym cmentarzu zostały ułożone kolejne dwie alejki z kostki brukowej. Koszt ułożenia 260 m z materiałem wyniósł 31 tysięcy złotych.

Wypłacono 17 tysięcy złotych, pozostaje dług 14 tysięcy złotych.

Pieniądze na prace na cmentarzu pochodzą z opłat za pomniki i pokładne czyli miejsce pochówku. Przypominamy, że pokładne jest miejscem wykupionym na 20 lat. Po upływie tego czasu kto chce utrzymać to miejsce powinien dokonać opłaty na kolejne lata. Na naszym cmentarzu na około 4 tysiące grobów ponad 70 % nie ma przedłużonego pokładnego a więc traci własność do miejsca pochówku. Wykupienie miejsca według prawa ustanowionego dla cmentarzy jest obowiązkowe. Prosimy , aby poważnie potraktować to ogłoszenie i solidarnie dokonywać zaległych wpłat. Obecny wygląd naszego cmentarza cieszy wszystkich, jednak tylko ci, którzy dokonują wpłat z racji pogrzebu i postawienia pomnika przyczyniają się do tych zmian.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Kuszyny rodziny : Łakomscy, Koj, Kula, Niemczyńscy, Kolus, Franelak, Brzezowscy, Musarz.

5. Do nabycia tygodnik „ Niedziela”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!