• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Dzisiaj uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Walka z głodem”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Okręgowego Zarządu PCK w Wieluniu na programy dożywiania osób najuboższych. Prosimy o wsparcie akcji.

2. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej i przyjmujących komunię świętą. W naszym kościele i w Strobinie we mszach świętych wzięło udział 980 osób, komunię świętą przyjęło 415 osób, to 33 % ogółu wiernych. Taca inwestycyjna wyniosła 4460 złotych „ Bóg zapłać”.

3. W środę od godziny 16.30 spowiedź święta z racji I piątku miesiąca,

ponieważ w piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Komunia święta pierwszo piątkowa w Uroczystość Wszystkich Świętych.

4. Odwiedziny chorych w czwartek od godziny 10.

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinie 8, 10.30 i na cmentarzu 12.15. W tym dniu nie obowiązuje post. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu : stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji Ojca Świętego przypadająca na dany dzień. Na cmentarzu będzie wystawiona puszka na rzecz Seminarium Duchownego w Częstochowie.

6. Od soboty do piątku włącznie o godzinie 17.30 różaniec z wypominkami za zmarłych, po nim msza święta oktawalna za zmarłych. W niedzielę msza święta oktawalna o godzinie12, po niej różaniec z wypominkami.

7. Przyjmujemy wypominki za zmarłych, także na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zmarłych, niech modlitwa będzie wyrazem miłości i wdzięczności.

8. W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 12 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Z inicjatywy mieszkańców Gabrielowa i przyjaciół rodziny Kaszewskich prosimy , aby zamiast kwiatów złożyć ofiary dla synów zmarłego Rafała. Puszka będzie wystawiona w kościele w trakcie pogrzebu Piotra i Rafała Kaszewskich.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w czwartek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców Raduczyc rodziny : Walkowiak, Kłobus,Wróbel, Urbańscy, Gibas, Graczyk, Zygmunt, Zygmunt. Dziękujemy państwu Bereś z Gabrielowa i pani Elżbiecie Hanulak za kwiaty hortensje do kościoła „ Bóg zapłać”.

11. Na cmentarzu zdarzają się przypadki składania śmieci pomiędzy grobami. Jeśli zauważymy taką osobę powinniśmy zwrócić uwagę i wskazać miejsce , gdzie się wynosi śmieci. Takim osobom mówimy : WSTYD!

12. Do nabycia tygodnik „ Niedziela”.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli o błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Our website is protected by DMC Firewall!