• slider.png
  • slider2.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png
  • slider6.png

1. Obecny tydzień nazywamy „ Wielkim Tygodniem”. Zapraszamy na liturgię, która ma nam uświadomić wielką miłość Boga do człowieka.

2. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta o godzinie 18 za zmarłych księży proboszczów. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Ciemnicy” do godziny 21.

3. Wielki Piątek – o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, po niej liturgia, na którą składa się opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, komunia święta. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Grobie Jezusa” do godziny 22. Od godziny 20 możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

4. Wielka Sobota – czas modlitwy, zadumy i dziękczynienia Bogu.

Do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny :

Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Nowa Wieś i Kolonia Strobińska.

Godzina 9.00 – Józefina i Kuźnica Strobińska.

Godzina 9.15 – Raducki Folwark, Stanisławów i Zofia.

Godzina 9.30 – Kolonia Raducka i Kuźnica Ługowska.

Godzina 9.45 – Raduczyce i Kuszyna.

Godzina 10.00 – Walków i Felinów.

Godzina 10.15 – Gabrielów.

Godzina 10.30 -11.00 – 11.30 Osjaków.

O godzinie 19 Liturgia Wielkiej Soboty, na którą składa się obrzęd poświęcenia ognia i wody. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Adoracja do godziny 22.30 . Zapraszamy druhów strażaków.

5. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna, na którą zapraszamy asystę, Koła Żywego Różańca i druhów strażaków.

6. Na dekorację , kwiaty do ciemnicy i grobu Jezusa złożono ofiary : Osjaków ulice : Częstochowska 500 złotych, Wieluńska 200 złotych, Północna, Szpitalna i Piotrkowska 320 złotych, Kolonia Raducka 220 złotych, puszka 400 złotych, „ Bóg zapłać”.

7. Taca inwestycyjna z racji Świąt przeniesiona na ostatnią niedzielę kwietnia.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Marii i Włodzimierzowi Buchwald za darmowe wykonanie z marmuru schodów w prezbiterium. Ten piękny dar serca pozostanie w naszej świątyni jako pamiątka Firmy Kamieniarskiej Buchwald, „ Bóg zapłać”.

9. Zapisanych na wycieczkę prosimy o podanie danych na wyjazd : imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, pesel, wpłatę 300 złotych do przyszłej niedzieli.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek na godzinę 15 prosimy do sprzątania mieszkańców Osjakowa z ulicy Częstochowskiej rodziny : Zadworny, Pawliccy, Graliński, Wojciechowska, Adamkowscy, Graczyk, Wróbel, Merta, Kempa, Mielczarek, Zawadzcy.

11. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!