1. W tym tygodniu : w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma , piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, sobotę wspomnie NMP Bolesnej.

2. W piątek w Kolegiacie Wieluńskiej spotkanie chorych z regionu wieluńskiego. O godzinie 11 msza święta, którą odprawi      Ks. Arcybiskup Wacław Depo. Chorych z naszej parafii zapraszamy na tę mszę świętą.

3. W niedzielę o godzinie 12 msza święta dziękczynna za zebrane plony. Gospodarzami uroczystości są mieszkańcy Józefiny.

4. W naszym kościele kończymy prace malarskie. Pod koniec września rozpoczną się prace przy wymianie posadzki – część nawy głównej tzw. dywan, uzupełnienie płytek przed prezbiterium, całość będzie czyszczona mechanicznie. Do końcowego wypłacenia za wykonane prace może brakować około 20 tysięcy złotych. Brak ten jest wynikiem przyznania mniejszej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego a wkład własny musi być wykazany. Zaplanowane prace w naszym kościele będą wykonane ale brakujące środki finansowe musimy znaleźć sami. Za tydzień w niedzielę taca inwestycyjna, dlatego prosimy o większe ofiary . Liczymy na zrozumienie i pomoc. Kto chciałby indywidualnie złożyć ofiarę na prace w kościele może przekazać pieniądze na konto parafialne.

5. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 23 września po mszy świętej o godzinie 12.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po mszy świętej wieczornej prosimy do sprzątania mieszkańców Skaleńca rodziny : Szumigaj, Cieśla, Hanka, Tokarek, Borek, Kaźmierczak .

7. Do nabycia tygodnik „ Niedziela”, „ Tęcza” dla najmłodszych. Mamy nową księgę intencji mszalnych. Msze święte można zamawiać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przy zamawianiu intencji mszalnych składamy ofiarę za zamówioną mszę świętą. Zdarza się coraz częściej, że zamawiający mszę świętą nie są obecni i nie regulują za odprawioną intencję.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.