1. Obecny tydzień nazywamy „ Wielkim Tygodniem”. Zapraszamy na liturgię która ma nam uświadomić wielką miłość Boga do człowieka.

2. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta koncelebrowana o godzinie 18, w czasie której będziemy się modlić za zmarłych księży proboszczów, którzy pracowali w naszej parafii. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Ciemnicy” do godziny 21.

3. Wielki Piątek –o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, po niej liturgia , na którą składa się opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, komunia święta. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ Grobie Jezusa” do godziny 22. Od godziny 20 możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

4. Wielka Sobota – czas modlitwy ,zadumy i dziękczynienia Bogu.

Do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

Godzina 8.30 – Dębina, Skaleniec i Strobin.

Godzina 8.45 – Nowa Wieś i Kolonia Strobińska

Godzina 9.00 – Józefina i Kuźnica Strobińska

Godzina 9.15 – Raducki Folwark, Stanisławów i Zofia

Godzina 9.30 – Kolonia Raducka i Kuźnica Ługowska

Godzina 9.45 – Raduczyce i Kuszyna

Godzina 10 – Walków i Felinów

Godzina 10.15 – Gabrielów

Godzina 9.30 – 10.00 – 10.30 Osjaków

O godzinie 19 Liturgia Wielkiej Soboty, na którą składa się obrzęd poświęcenia ognia i wody. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Adoracja do godziny 22.30. Zapraszamy druhów strażaków.

5. Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 6.00 msza święta Rezurekcyjna , na którą zapraszamy asystę, Koła Żywego Różańca i druhów strażaków.

6. Na dekorację , kwiaty do ciemnicy i grobu Jezusa złożono ofiary : Kuszyna 80 zł., Raducki Folwark 100 zł., Nowa Wieś 141 zł., Dębina i Skaleniec 85 zł., Zofia 80 zł., Róża św. Antoniego 150 zł., Raduczyce 270zł., puszka 100 zł.„ Bóg zapłać”.

7. W minionym tygodniu dokonano wpłat za ścięte drzewa na cmentarzu 100 , 200 i 300 zł. „ Bóg zapłać”.

8. Do nabycia Tygodnik Katolicki „Niedziela”, także „ Paschaliki” świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po liturgii prosimy do sprzątania mieszkańców Raduckiego Folwarku : Piekara, Ćwikła, Żuberek, Chmieleccy, Osiccy, Marciniak, Marcinkowscy, Pawlicka.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.