1. Dzisiaj ostatni dzień roku „ Sylwester”. Po mszy świętej o godzinie 12 nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

2. Jutro Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze święte jak w niedzielę.

3. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Przyjmując kapłana przez jego posługę otrzymujemy błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny. Stół nakryty obrusem, na nim woda święcona, kropidło, Pismo Święte, zeszyty do religii, dewocjonalia do poświęcenia.

4 . Program kolędy :

wtorek 02.01. - godzina 14 : Józefina i Nowa Wieś

środa 03.01. - godzina 14 : Stanisławów i Raducki Folwark – Kolonia Raducka

czwartek 04.01. - godzina 14 : Raduczyce

piątek 05.01. - godzina 14 : Gabrielów i Walków.

Prosimy o przywóz księży na kolędę na 15 minut przed jej rozpoczęciem. Od wtorku msze święte będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej.

5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego tj. „ Trzech Króli”. Msze święte jak w niedzielę. W czasie każdej mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Zestawy do poświęcenia można kupić przed kościołem lub w zakrystii

6. W parafii Masłowice spaliła się zakrystia. Decyzją Ks. Arcybiskupa za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na odbudowę zakrystii.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, w piątek po wieczornej mszy świętej prosimy do sprzątania mieszkańców z ulicy Częstochowskiej : Adamczyk,Kozik, Bugara, Jastrzębscy, Szuster, Rojek, Lebioda, Tokarek.

8. Do nabycia Tygodnik Katolicki „Niedziela”, pod chórem na stoliku koperty : „ Dobrowolna ofiara na potrzeby mojego kościoła”. To wkład na prace w naszym kościele w roku 2018.

9. Pan Tomasz Augustyniak podjął decyzję o zakończeniu pracy organisty . Dziękując za trzyletnią pracę w naszej parafii życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

10. Biuro turystyczne „ Olestur” przedłuża zapisy na wyjazd Francja-Hiszpania-Włochy do końca stycznia .

11. Sprawozdanie roczne w następną niedzielę.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej a wam drodzy parafianie i mili goście radosnej, rodzinnej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.