1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych. Od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30, natomiast w niedzielę o 15:30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dzieci, które będą otrzymywały kontrolki różańcowe, młodzież i dorosłych.

3. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla klas II i III Gimnazjum oraz młodzieży, która przełożyła sobie termin bierzmowania,w niedzielę 11. października podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00. Prosimy o odebranie z zakrystii lub pobranie ze strony internetowej deklaracji kandydata.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia naukowe dla młodzieży z rodzin ubogich.

5. W tym tygodniu zbiórka płodów rolnych: zboże, warzywa i ziemniaki na rzecz WSD w Częstochowie. Kto nie może złożyć darów w naturze powinien dla kleryków złożyć ofiarę pieniężną. Prosimy sołtysów poszczególnych miejscowości o zorganizowanie zbiórki do piątku włącznie.

6. Na prace inwestycyjne anonimowo jedna osoba złożyła ofiarę w wysokości 2.000zł oraz ofiarę na nowy pomnik dla księży Michnikowskiego i Madalińskiego w wysokości 1.000zł, wyrażając nadzieję, że znajdą się kolejni ofiarodawcy. Złożono anonimowo na prace w kościele 100zł „Bóg zapłać”

7. W piątek w Sanktuarium w Praszce o godzinie 11:00 regionalna pielgrzymka chorych z udziałem Księdza Abp. Wacława Depo.

8. Od poniedziałku można zamawiać wypominki za zmarłych: jednorazowe na cmentarzu, oktawalne ( modlitwa różańcowa i Msza Święta), półroczne i roczne.

9. Dziękujemyza sprzątanie kościoła. W piątek po wieczornej Mszy Świętej prosimy do sprzątania rodziców kandydatów do bierzmowania.

10. W piątek o godzinie 16:00 próba scholki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

11. W sobotę o godzinie 18:40na plebanii spotkanie osób już zaangażowanych w Parafialne Koło ŚDM, tych którzy chcieliby się włączyć w pomoc, jak również tych którzy tylko zamierzają jechać do Krakowa.

12. Wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK kwestują dziś przed kościołem na rzecz ogólnopolskiej akcji „walka z głodem”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na dożywianie dzieci.

13. Do nabycia Tygodnik Katolicki „Niedziela”